Skip to main content

Słodkie sylwestrowe uroki – jak stworzyć wyjątkowy stół pełen słodyczy

Nie ma wątpliwości, że przyjęcie sylwestrowe to jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Powinniśmy zadbać o to, aby było niezapomniane zarówno dla nas, jak i dla naszych gości. Pomogą nam w tym nie tylko błyszczące dekoracje, ale i sylwestrowe słodkości! Dowiedz się, jak przygotować sylwestrowy słodki stół, który zachwyci naszych gości! 

Czym jest słodki stół?

Słodki stół to idealne rozwiązanie dla łasuchów i nie tylko. Jest to bowiem atrakcja, dzięki której możemy podać słodkości i przekąski w ciekawy, oryginalny sposób. Czasem określa się ją również jako Candy Bar. To opcja, którą możemy wykorzystać nie tylko na Sylwestra, ale i na przyjęciach z okazji urodzin, rocznicy czy narodzin dziecka. Coś, co wyróżnia słodki stół, to forma podania słodyczy. Wszystko jest tutaj przemyślane i starannie udekorowane. Nierzadko słodki stół przygotowuje się pod jeden główny motyw, z którym zgrywają się wszystkie pozostałe elementy. Jest to świetny pomysł dla tych, którzy są znudzeni standardowym podawaniem deserów czy przekąsek i chcą wypróbować coś nowego. 

Jakie słodycze na Sylwestra?

Jeśli chodzi o słodkie przekąski na Sylwestra, możliwości mamy mnóstwo. Dla tych, którzy przepadają za wykwintnymi, oryginalnymi smakami, wspaniale sprawdzą się trufle czekoladowo-orzechowe w kakao Excelcium Red. Pasować będą one do słodkiego stołu wykonanego bardziej w eleganckim stylu. Jeśli nie opuścił nas jeszcze duch świąt, postawmy na ciastka korzenne Nyakers Original, które nadadzą się idealnie na wciąż mroźną pogodę za oknem. Przygotowując słodki stół dla dzieci, wybierzmy takie słodycze, za którymi najmłodsi przepadają. Nie można zaprzeczyć, że żelki Haribo Happy Cola Original mają wielu faworytów. Oprócz nich warto dodać pianki marshmallow lub czekoladowe ciasteczka. 

Jak udekorować sylwestrowy stół?  

Tak jak zostało to wspomniane, warto, aby przy dekoracji stołu kierować się konkretnym motywem. Możemy postawić na standardowy sylwestrowy glamour albo zaszaleć z oryginalną tematyką. Postarajmy się urozmaicić sposób, w jaki podajemy jedzenie. Zamiast wykorzystywać jednakowej, nudnej zastawy, sięgnijmy po różnego rodzaju talerze czy miseczki. Wybierając naczynia o różnych kształtach i wielkościach stworzymy niezwykle ciekawy efekt. Nie zapominajmy o ozdobnych tackach czy paterach – te kilkupoziomowe na pewno zrobią wrażenie. Dekoracje możemy dodać zarówno na stole, jak i wokół niego. Kolorowe serwetki, świeczniki, wazony z kwiatami – to wszystko idealnie będzie wyglądać pomiędzy słodkościami. Do nóg stołu możemy za to przywiesić balony. Na ścianie, przy której będzie postawiony stół, powieśmy za to złotą lub srebrną kurtynę, która nada całości nutki ekstrawagancji. 

Sylwestrowe przyjęcie to świetna okazja do tego, aby hucznie pożegnać poprzedni rok. Na pewno nie zabraknie tam błyszczących ozdób i olśniewających stylizacji. Nie zapominajmy też o słodyczach, na które chętnie skuszą się nasi goście! Jeśli przygotujemy je w formie słodkiego stołu, będą do tego świetną dekoracją! 

Leave a Reply