Skip to main content

Peeling kawowy – czy warto?

peeling-kawowy-czy-wartoJednym z popularnych rodzajów peelingów jest ten, którego głównym składnikiem są mielone ziarna kawy. Opinie na temat jego skuteczności są bardzo różne. Jakie są rzeczywiste efekty peelingu kawowego? Czy warto stosować peeling kawowy?

Peeling kawowy na ciało – skład i właściwości

Peeling kawowy to produkt, który występuje w ofercie różnych producentów kosmetyków. W związku z tym, ciężko jednoznacznie określić jego skład. Jednak zawsze głównym punktem na liście są mielone ziarna kawy. Z reguły naturalny peeling kawowy zawiera też oleje roślinne – np. olej kokosowy, oliwa z oliwek czy olej migdałowy. Czasem na liście składników można znaleźć witaminy i przeciwutleniacze, a także cukier lub sól. A jakie właściwości ma peeling kawowy?

 

 

  • Złuszcza skórę – głównym efektem peelingu kawowego jest złuszczanie skóry oraz jej oczyszczenie. 
  • Stymuluje krążenie – dzięki wykonywaniu masażu z wykorzystaniem peelingu kawowego można zredukować cellulit i obrzęki. 
  • Poprawia wygląd – systematyczne stosowanie peelingu kawowego poprawia wygląd skóry. Sprawia, że staje się bardziej gładka, a jej koloryt jest zdecydowanie bardziej równomierny. 
  • Nawilża – dzięki olejom, które z reguły znajdują się w składzie peelingów, skóra staje się dzięki nim bardziej miękka i jest zdecydowanie mniej narażona na przesuszanie się. 

Zalety peelingu kawowego

Peeling kawowy na ciało to kosmetyk, który powinien się znaleźć praktycznie w każdej toaletce. Jego stosowanie wiąże się nie tylko z zaletami wskazanymi w powyższym akapicie. Zapach ziaren kawy jest wyciszający i zmysłowy. Dzięki niemu można przekształcić zwykły prysznic w przyjemną, aromatyczną kąpiel. Poza tym, dodatkowe składniki w postaci przeciwutleniaczy i witamin stanowią silną ochronę antyoksydacyjną. Dzięki stosowaniu naturalnego peelingu kawowego jako uzupełnienia pielęgnacji, można w krótkim czasie znacznie poprawić stan wizualny skóry, a także jej ogólną kondycję.

Peeling kawowy – na co uważać?

Peeling kawowy to cenny składnik rutyny pielęgnacyjnej. Jednak istnieją sytuacje, w których warto zachować szczególną ostrożność. Należy do nich w szczególności posiadanie skóry wrażliwej. Ziarna kawy są dość grube i szorstkie. Osoby mające skłonność do częstego pojawiania się podrażnień i uszkodzeń naskórka, powinny raczej wybrać delikatniejszy produkt. Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu pielęgnacyjnego, również w odniesieniu do peelingu kawowego, warto wypróbować kosmetyk na niewielkim obszarze skóry. Taki test może wykazać ewentualną alergię na jakikolwiek składniki znajdujący się w składzie preparatu. 

Czy warto stosować peeling kawowy? Zdecydowanie tak! Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą mieć gładką, miękką i dobrze nawilżoną skórę, wolną od cellulitu. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać produkty z asortymentu renomowanych marek i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta – aby uniknąć ewentualnych podrażnień.

Leave a Reply