Skip to main content

Rozgrzewające alkohole i słodkie przysmaki

Rozgrzewające alkohole i słodkie przysmakiNikt z nas nie lubi zimna. Sprawia, że odczuwamy dyskomfort i nie możemy w pełni się zrelaksować. Na szczęście możemy skorzystać z takich produktów jak rozgrzewający alkohol, który sprawi nam przyjemność nawet w najzimniejszy wieczór. Jaki alkohol wybrać i co sprawdzi się do niego najlepiej? Dowiedz się więcej!

 

Jak alkohol rozgrzewa?

Alkohol to jedna z rzeczy, które są szczególnie polecane na mroźne, zimowe wieczory. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki dokładnie sposób trunki nas rozgrzewają? Okazuje się, że to działanie wynika z rozszerzenia naczyń krwionośnych, które następnie przyspiesza dopływ krwi i generuje uczucie ciepła w danych częściach ciała. To właśnie powoduje, że skóra staje się rozgrzana. Efekt jest bardzo szybki, dlatego tak wiele osób sięga po alkohol, gdy czuje się bardzo zziębnięta. 

Rozgrzewające trunki

Wizja mroźnych wieczorów nie będzie dla nas straszna, jeśli będziemy wiedzieć, jak przygotować rozgrzewające trunki. Powinniśmy zacząć zdecydowanie od klasyka, jakim jest grzane wino. Do jego przyrządzenia przyda nam się wino czerwone Terre di Mario, które charakteryzuje się wysoką jakością i wspaniałym smakiem. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w rozgrzewające przyprawy, takie jak cynamon, goździki czy gałka muszkatołowa. Sprawdzą się jeszcze owoce, które korzystnie wpłyną na naszą odporność – cytryna, imbir i pomarańcza. Osoby, którym brakuje czasu na samodzielne przygotowanie trunku, chętnie skorzystają z produktu takiego jak miód pitny Kurpiowski. Słodki smak miodu został tu połączony z korzennymi dodatkami oraz sokiem z czarnej porzeczki, który nadaje całości niezwykłego wydźwięku. Fani wariacji smakowych na pewno skorzystają z przepisów na różne rozgrzewające drinki. Znajdziemy tam między innymi Whiskey Mac, który stanowi zestawienie whiskey oraz wina imbirowego. Równie dobrą opcją będzie Bombardino, które zawiera brandy oraz ajerkoniak, tworząc niezwykle słodki i apetyczny napój. 

Słodkie przysmaki do rozgrzewającego alkoholu

Co sprawdzi się do rozgrzewającego drinka lepiej niż słodkie, pyszne czekoladki? One zapewnią nam nie tylko wspaniałe wrażenia smakowe, ale i wzrost energii oraz pobudzenie. Zjedzenie czekolady pomoże nam w walce z zimowym zastojem. Praliny czekoladowe Excelcium Black nadadzą się do tego idealnie. Składają się z czekoladek o różnych smakach, dzięki czemu będziemy mogli je dopasować do przygotowanego przez nas trunku. Wiele rozgrzewających napojów ma słodki smak, który będzie świetnie współgrał z czekoladowymi słodkościami. 

W chłodny wieczór rozgrzewający alkohol i przyjemność to oczywiste połączenie. Dzięki rozgrzewającym właściwościom tego napoju możemy skutecznie pozbyć się zimna i łatwiej się odprężyć. Pomogą nam w tym również słodkie przysmaki, które zachwycą nas swoim smakiem!

Leave a Reply