Skip to main content

Pomysły na prezenty Wielkanocne dla najmłodszych

Wielkanoc to czas pełen radości spowodowany ciepłą pogodą, wszechobecną radością oraz entuzjazmem najmłodszych domowników. Dzieci są szczególnie zadowolone, ponieważ mają kilka dni wolnych od szkoły i mogą ten czas spędzić wśród najbliższych oraz, robiąc, co tylko chcą. Najmłodszym zazwyczaj podarowuje się różne prezenty z okazji Świąt Wielkanocnych, ale wielu dorosłych ma problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Poniżej poznasz nasze pomysły na świąteczne prezenty, dlatego, jeśli jesteś ciekawy naszych propozycji, to koniecznie czytaj dalej! 

Wielkanocny prezent dla najmłodszych 

Prezenty dla dzieci mogą być naprawdę przeróżne, jednak najmłodsi będą się tak naprawdę cieszyć ze wszystkiego, co dostaną. Może to być pluszowy zając, który będzie miękki i przyjemny w dotyku. Może on być dekoracją pokoju dziecięcego lub być dla malucha zabawką. Innym świetnym podarunkiem jest szmaciana lalka, która doskonale sprawdzi się dla młodszych dzieci, ponieważ jest ona wykonana z całkowicie miękkich materiałów, które w żadnej sposób nie wyrządzą maluszkowi krzywdy. Super podarunkiem są także różne książki, które swoją tematyką nawiązują do Świąt Wielkanocnych lub chociaż główni bohaterowie są królikami. Bardzo interesującą możliwością jest tablica manipulacyjna, na której dziecko może jednocześnie się uczyć i bawić. Taka tablica może zawierać wiele różnych elementów, takich jak światełka, włączniki, zegarek, sznurowadło, zamek czy inne ruchome elementy. Jeszcze innym pomysłem są kreatywne gry, które rozbudzą wyobraźnię Twojego dziecka. Jeśli chcesz, to możesz maluszkowi sprezentować większy prezent w postaci drewnianej zabawki pobudzającej wyobraźnię, np. w kształcie kawiarenki czy kuchni mniej więcej w wielkości dziecka. Wiesz, że maluch w Twojej rodzinie jest artystyczną duszą? Kup mu kolorowanki ze świątecznym motywem i kredki – z całą pewnością będzie Ci wdzięczne! 

Wielkanocne prezenty

Wielkanoc kojarzy się wszystkim z cieplejszą pogodą, dlatego super pomysłem będzie sprezentować dziecku coś, co będzie mogło wykorzystać na zewnątrz. Naszą pierwszą propozycją jest piłka do gry w piłkę nożną, ponieważ dzięki niej może zintegrować się z innymi dziećmi. Jeśli wiesz, że malucha roznosi energia, to świetnym podarunkiem będzie skakanka, która sprawi, że pociecha po dłuższej chwili będzie bardzo zmęczone. Także takie prezenty jak rower, hulajnoga, rolki czy deskorolka, są wspaniałymi świątecznymi prezentami! Jeśli chcesz, aby Twój prezent bardziej kojarzył się z Wielkanocą, to koniecznie zadbaj o odpowiedni design tych rzeczy, np. kup piłkę nożną z królikowym printem, rower z dzwonkiem w kształcie marchewki czy zielone rolki. Takie większe prezenty są z całą pewnością droższe, więc najlepiej zrzucić się na nie kilku osobom, aby koszta były mniejsze. 

Wielkanocne zabawy 

Jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci, to świetnym dla nich podarunkiem, a jednocześnie zabawą, będzie zorganizowanie poszukiwania jajek. Można je umieścić w ogrodzie lub nawet w środku mieszkania czy domu. Jajka powinny być kolorowe, aby dzieci mogły łatwiej je znaleźć, więc świetnie nadadzą się do tego jajka niespodzianki lub czekoladowe jajka w barwnych opakowaniach. 

Teraz już bez żadnego problemu wybierzesz idealny prezent dla dziecka na Wielkanoc. Koniecznie zainspiruj się naszymi pomysłami, a zapewniamy, że maluch z całą pewnością będzie zadowolony! Do prezentu możesz mu także dołożyć różne słone i słodkie przekąski, np. i tutaj podlinkuję trzy ostatnie linki ze źródeł. Nie czekaj i już dziś kup wszystkie potrzebne rzeczy! 

Leave a Reply