Skip to main content

Jakie słodycze wybrać na imprezę urodzinową dla dzieci?

Jakie słodycze wybrać na imprezę urodzinową dla dzieciPrzygotowanie dobrego przyjęcia urodzinowego dla najmłodszego członka rodziny to nie lada wyzwanie. Musimy pamiętać o dekoracjach, zabawach i przekąskach. Najczęściej na stole znajdują się słodycze dla dzieci, po które mogą chwytać w czasie zabawy. A jakie produkty sprawdzą się tutaj najlepiej oraz czy można je wykorzystać m.in. do dekoracji?

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dziecka?

Organizacja przyjęcia urodzinowego nie musi być trudna. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest kreatywność. Sama impreza może odbyć się w domu lub w ogródku – kwestia ta zależy od pogody oraz miejsca, w którym mieszkamy. Oprócz tego pamiętajmy o: 

 • uroczych dekoracjach – obejmują one różne akcesoria, balony, czapeczki czy jadalne dekoracje, jak np. bukiet żelkowy
 • dobrej zabawie – postarajmy się zorganizować ciekawe gry, które przyniosą dużo uśmiechu oraz śmiechu, 
 • pysznym jedzeniu – dzieci uwielbiają słodkie i słone przekąski, które mogą chwycić w czasie zabawy, więc i ich nie może zabraknąć.

Organizując przyjęcie dla dziecka, warto zastanowić się, kogo nasza pociecha chce zaprosić oraz jaki powinien być motyw przewodni. W końcu, dlaczego by na jeden dzień nie pomóc się stać dziecku ulubioną postacią z bajek?

Przekąski dla dzieci na imprezę

Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć również pysznego jedzenia. Nie ma co ukrywać, dominują tutaj słodycze dla dzieci w różnej formie – jako ciastka duńskie Tivoli Caramel Crunch&Sea Salt, cukierki pudrowe czy żelki. Na stole nie może zabraknąć także tortu oraz ciast. Oprócz tego postawmy na orzeszki, popcorn czy chipsy. A co z bardziej sytymi posiłkami? Najlepiej sprawdzą się tutaj dania w wersji mini, które pozwolą dzieciom najeść się, ale nie przejeść, a do najlepszych propozycji zaliczyć można: 

 • mini burgery, 
 • małe kanapeczki, 
 • sałatki owocowe w kubeczkach.

Zabawy a słodycze dla dzieci – czy można to połączyć?

Na przyjęciu urodzinowym dzieci przede wszystkim się bawią. Zadbajmy zatem o ciekawe pomysły! Jednym z nich są gry terenowe z ukrytymi niespodziankami, jak np. zawinięte w folię aluminiową czekoladki. Może to być Carletti Mimoza orzech laskowy w czekoladzie mlecznej i deserowej. Pamiętajmy jednak, aby temperatura na zewnątrz nie była zbyt wysoka – w końcu czekolada może się z łatwością rozpuścić! Do innych propozycji zabaw zaliczyć można:

 • kalambury, 
 • zabawy z masą solną 
 • karaoke, 
 • strącenie piniaty, 
 • gra w chowanego. 

Nie ma co ukrywać – słodycze to najlepsza przekąska dla dzieci na imprezę. Zauważmy jednak, że czekoladę, ciastka i żelki można wykorzystać jako dekoracja czy element w czasie zabawy! W ten sposób zorganizujemy dziecku niezapomniane przyjęcie urodzinowe!

Leave a Reply