Skip to main content

Przekąski na Halloween – poznaj nasze propozycje!

Halloween to święto, które co roku zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – dzień ten wiąże się bowiem z dobrą zabawą, ciekawymi przebraniami i historiami, które, choć mogą zmrozić krew w żyłach, to jednocześnie dostarczają dużo rozrywki. Nie można zapomnieć też o słodyczach, bez których nie mogłoby się odbyć Halloween. Przepisy na przekąski na Halloween – sprawdź, które będą najlepsze! 

Skąd wzięło się Halloween? 

Nawet jeśli nie obchodzimy Halloween, na pewno wiemy, na czym polega to święto. Wielu osobom może wydawać się, że pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest obchodzone zdecydowanie najbardziej hucznie. Okazuje się jednak, że obyczaj celebrowania Wigilii Wszystkich Świętych, czyli 31 października, pojawił się już w celtyckich wierzeniach. Według nich był to czas, w którym można było porozumieć się z odwiedzającymi ludzki świat zmarłymi. Chociaż obecnie obchody tego święta wyglądają całkiem inaczej, tradycja pozostała. Podczas Halloween straszne motywy odgrywają znaczącą rolę. Dostrzeżemy je w dekoracjach, przebraniach i, co najważniejsze, w przekąskach! 

Przekąski na Halloween 

Słodycze to bardzo ważna część Halloween. Bez wątpienia znamy słynny zwrot „cukierek albo psikus” – właśnie tak mówią dzieci, które w tematycznych przebraniach odwiedzają domy sąsiadów. Jeśli chcemy mieć coś, czym będziemy mogli poczęstować gości, postawmy na sprawdzone opcje, którym wszystkim posmakują. Nie od wczoraj wiadomo, że najmłodsi przepadają za żelkami. Haribo Jelly Beans na pewno przypadną im do gustu! Równie dobrze nadadzą się czekoladki takie jak Cukierki Czekoladowe Jakobsen, które wyróżniają się wspaniałą jakością. 

Domowe przekąski halloweenowe

Wiele ciekawych przekąsek halloweenowych możemy przygotować sami. Znajdziemy mnóstwo przepisów zarówno w wersji słodkiej, jak i słonej. Wybierzmy te, które nie tylko smakiem, ale i wyglądem będą nawiązywać do halloweenowych tradycji. Świetną opcją będą krwawe babeczki  – tutaj wystarczy przygotować babeczki według standardowego przepisu, a następnie dodać warstwę bitej śmietany. Polejmy ją malinowym sosem, który będzie przywodził na myśl krew. Jeśli chodzi o przekąski na słono, postawmy na parówki-mumie. Wystarczy zawinąć kiełbaski w cienką warstwę ciasta francuskiego, dać je do piekarnika, a potem dorobić im oczy za pomocą kremowego serka i ziarnka pieprzu. Na przyjęcia wspaniale pasować będą cake pops, którym możemy nadać wygląd wampira, czaszki lub potwora za sprawą kolorowego lukru. Im bardziej różnorodnie będzie, tym większe wrażenie zrobi całość!

Halloween to dzień, w którym możemy wykazać się kreatywnością w różnych dziedzinach – tworząc oryginalne przebranie, wymyślając przerażające opowiadanie czy też przygotowując przepyszne przekąski! Dajmy się ponieść wyobraźni i skomponujmy takie słodkości, które będą wybornie smakować, a do tego wspaniale się prezentować.

Leave a Reply