Skip to main content

Co podarować z okazji Dnia Matki? Podpowiadamy!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy dzień, pełen miłości i uśmiechu, w którym nawet dorosłe już dziecko chce możliwie jak najbardziej uszczęśliwić swoją mamę. Często jednak wiele osób nie ma pomysłu, co może jej podarować, by był to naprawdę oryginalny prezent. Wiemy, jak temu zaradzić.

Skąd wziął się Dzień Matki? 

Dzień Matki to święto stosunkowo nowe  – jest jednak bardzo popularne i znane na całym świecie. Sposób świętowania tego dnia jest różny w zależności od kraju, jednak zawsze chodzi o jedno – uszczęśliwienie mamy i podziękowanie jej za wszystko co dobrego dla nas zrobiła. W wielu krajach nie ma ono konkretnej daty i jest ruchome. Oficjalnie święto zaczęło istnieć w 1870 roku, gdy Julia Howe ogłosiła Mother’s Day proclamation. Apelowała o to, by kobiety angażowały się politycznie i społecznie. Następnie działała na rzecz ruchu jednoczenia się kobiet przeciwko wojnie. Święto w dzisiejszym znaczeniu powstało w 1907 roku, a o jego ustanowienie walczyła Anna Jarvis. Wpisując do kalendarza to szczególne święto kobieta chciała upamiętnić swoją zmarłą matkę, z którą była ogromnie związana. 

Oryginalny podarunek

Pomyśl o tym, co najbardziej lubi Twoja mama i jaka jest jej pasja. Kupując oryginalny i personalizowany prezent sprawisz, że poczuje się wyjątkowo. Jeśli uwielbia dekorować wnętrza, warto pomyśleć o zakupie ozdobnego lampionu, w którym będzie mogła położyć świecę. Będzie wyglądał przepięknie zarówno w pomieszczeniu, jak i na tarasie, czy ogrodzie. Uniwersalnym podarunkiem może okazać się zestaw filiżanek – w sklepach znajdziesz porcelanę zdobioną w zaskakujący sposób, dzięki czemu na pewno zaskoczysz swoją mamę. A może Twoja mama lubi nosić biżuterię? Jeśli tak, to idealnym pomysłem może okazać się szkatułka na jej złote, czy srebrne drobiazgi. Eleganckie pudełeczko będzie nie tylko ozdobi wnętrze, w którym mama zdecyduje się je umieścić, ale będzie także niesamowitym ułatwieniem w przechowywaniu biżuterii. Świetnym podarunkiem będzie także książka, której tematykę możesz dobrać do zainteresowań mamy. 

Słodki kosz prezentowy

Oryginalnym i przepysznym prezentem będzie kosz prezentowy, wypełniony po brzegi słodkościami. Jeśli Twoja mama uwielbia spędzać popołudnie relaksując się przy słodyczach i ulubionej kawie, będzie to strzał w dziesiątkę. Czekoladowe marzenie to zestaw idealny dla smakoszy kakaowego przysmaku. Twoja mama znajdzie w środku prawdziwą eksplozję smaków. Kosz mieści w sobie imbir w czekoladzie, wiśnie w czekoladzie, czy trufle, a także kawowo – czekoladowy likier Wedla. Jeśli uwielbia herbatę i nie wyobraża sobie dnia bez słodkiego relaksu zestaw Angielskie popołudnie z całą pewnością trafi w jej gusta. Maślane ciasteczka i wysokiej jakości herbata przeniosą ją na moment na ulice Londynu. Zestaw miodów z sokami owocowymi sprawi, że jej życie stanie się naprawdę słodkie. Twoja mama to prawdziwy anioł? Kosz prezentowy Anielska przyjemność będzie jej lustrzanym odbiciem! W środku znajdzie pralinki Raffaello, czy migdały w białej czekoladzie. Decydując się na ten zestaw z pewnością jej nie zawiedziesz!

Pomysły na idealny prezent są za każdym rogiem! Przemyśl, co najbardziej lubi Twoja mama i puść trochę wodzy fantazji – jesteśmy jednak pewni, że ucieszy się z każdego, nawet najmniejszego gestu.