Skip to main content

Prezent z okazji Dnia Dziecka – co się sprawdzi?

Dzień Dziecka przynosi wiele radości zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Dorośli robią wszystko, by zadowolić swoje dzieci w stu procentach. Dzieci nie zawsze oczekują jednak cudów i cieszą się nawet z wyjścia na lody. Warto jednak pomyśleć o chociażby drobnym upominku, który wywoła uśmiech na twarzy Twojej pociechy. 

Łakocie – czyli to, co dzieci lubią najbardziej

Dzieci uwielbiają słodycze! Mogłyby zajadać się nimi codziennie. Oczywiście nie należy im na to pozwalać, ale Dzień Dziecka to idealna okazja, by podarować im tę chwilę przyjemności. Z całą pewnością wiesz, jakie słodycze najbardziej lubi Twoje dziecko – kup mu prawdziwy zapas ukochanych przekąsek – możesz mieć pewność, że będzie zadowolone! Warto pomyśleć także nad zakupem tortu na zamówienie. Cukiernie wykonują naprawdę piękne słodycze, na których może znajdować się na przykład motyw z ulubionej bajki Twojego dziecka. Gdy tylko zobaczy na nim bohaterów swojej najczęściej oglądanej animacji nie będzie mogło wyjść z zachwytu! Świetnym pomysłem jest także zakup kosza prezentowego, który jest po brzegi wypełniony słodyczami. Zestaw Anielska Przyjemność na pewno spodoba się Twojemu dziecku. Znajdzie w nim kokosowe pralinki, kruche ciasteczka, czy paluszki czekoladowo – pomarańczowe. Szykuje się prawdziwa uczta!

Zrób coś sam!

Dzieci są w stanie docenić nawet najmniejszy gest. Pomyśl nad własnoręcznym wykonaniem prezentu dla Twojego dziecka – upominek będzie wtedy naprawdę oryginalny i w stu procentach dopasowany do zainteresowań, czy upodobań Twojego dziecka. Możesz wykonać na przykład ozdobne pojemniki na przybory, które zrobisz z słoików. Wystarczy, że pomalujesz je farbą i zawrzesz na nich kolorowe wzory, lub ulubioną postać z gry, czy bajki dziecka. Świetnym pomysłem będzie także samodzielne przygotowanie posiłku lub przekąski. Ciastka w kształcie misiów, czy kolorowe naleśniki sprawią, że z twarzy Twojego dziecka nie zniknie uśmiech. Sprawdzi się także własnoręcznie wykonane mydełko w kształcie serduszka, chmurki, czy ulubionego zwierzęcia. 

Oryginalne propozycje 

Dzieci znacznie różnią się od siebie nawzajem. Kupując prezent dla pociechy warto kierować się nie tylko jego płcią, ale przede wszystkim zainteresowaniami. Jeśli zauważyłeś, że w domu rośnie mały artysta, dziecko z pewnością ucieszy się z zestawu farb i pędzli, a także kolorowanek, czy sztalugi. Podarunek pozwoli rozwinąć jego kreatywność i sprawi, że będzie mógł pielęgnować swoją pasję. Wieczorami nie możesz zachęcić dziecka do snu, bo musi skończyć kolejny rozdział książki? Nowe pozycje na półce na pewno wywołają uśmiech na jego twarzy! Tematykę książki dobierz do zainteresowań dziecka i zwróć uwagę na to, jaki gatunek literatury podoba mu się najbardziej. Jeśli Twoja pociecha jest bardzo ruchliwa, a Ty nie masz pomysłu jak spożytkować jej energię, warto zakupić sprzęt sportowy. Dobrym wyborem będzie piłka, rolki, czy hulajnoga. Jeśli wiesz jaki sport lubi najbardziej, nie będziesz miał żadnego problemu z wyborem. 

Pamiętaj, że kupując prezent powinieneś kierować się przede wszystkim wiekiem i zainteresowaniami dziecka. Na pewno ucieszy się z prezentu, który łączy się jakoś z jego pasją. Z całą pewnością doceni Twoje zaangażowanie, a uśmiech nie zniknie z jego twarzy.