Skip to main content

Słodkie upominki dla gości weselnych: Jak wybrać i zapakować?

Wiele par młodych decyduje się na podarowanie swoim gościom niewielkich upominków. Jest to ugruntowana tradycja, która pozwala wyrazić wdzięczność bliskim za ich obecność w tym wyjątkowym dniu. Jeśli jesteście na etapie planowania przyjęcia i nie macie pomysłu na prezenty, koniecznie skorzystajcie z naszych inspiracji na słodkie upominki weselne!

Słodkie upominki

Słodkie upominki to klasyczny wybór, na który decyduje się wiele par młodych. Jest to doskonałe podziękowanie dla gości weselnych. Jednak ilość dostępnych słodyczy, które nadają się do tego celu jest tak duża, że wybór konkretnego produktu może okazać się sporym wyzwaniem. Ciekawą opcją są miody. Perfekcyjnie wpasowują się w styl imprez w stylu rustykalnym i boho. Choć nie stanowią pamiątki na lata, są atrakcyjnym elementem dekoracyjnym na stołach, a goście z pewnością chętnie ich skosztują. Inne ciekawe propozycje to elegancko opakowane orzechy czy migdały. Będą to doskonałe personalizowane upominki weselne w szczególności wówczas, gdy zamówisz oryginalne naklejki z Waszymi imionami lub datą i umieścisz je na opakowaniu wybranych słodkości.

Zdjęcia — podaruj wspomnienia

Najlepszym upominkiem dla gości zawsze są wspomnienia. Do wybranych słodyczy możesz dołączyć Wasze zdjęcie. Fotografia w formie polaroidu czy magnesu z pewnością pozostanie w domach gości na długo. Za każdym razem gdy na nią spojrzą, przypomną sobie o Was i wspaniałej zabawie na Waszej imprezie. Pamiętaj o tym, że prezenty dla gości weselnych wcale nie muszą być nadmiernie kosztowne! Gdy budżet jest ograniczony, takie fotografie z pewnością go nie nadwyrężą. 

Świeczki zapachowe

Jeśli chcesz, żeby prezenty dla gości weselnych składały się z czegoś więcej, niż jedynie ze słodyczy, możesz do słodkich upominków dodać świeczki zapachowe. Wybierzcie Wasz ulubiony aromat. Może nawiązywać np. do kwiatów, z których zostały wykonane dekoracje umieszczone na sali. Opakowanie z łatwością spersonalizujecie. Najłatwiej zrobić to poprzez wykonanie indywidualnej etykiety. Taki prezent umili Waszym bliskim czas podczas wielu wieczorów. Jest to propozycja, która dobrze sprawdzi się z pyszną herbatą umieszczoną w niewielkich fiolkach. To idealne połączenie w szczególności dla osób, które biorą ślub i organizują wesele jesienią. 

Nasionka i rośliny

Zależy Ci na stworzeniu czegoś niekonwencjonalnego i wyjątkowego? Wybierz nasiona Waszej ulubionej rośliny i podaruj je gościom. Jest to pamiątka o trwałym charakterze, która w połączeniu ze słodyczami z pewnością wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych osób. Ciekawą i estetyczną propozycją może okazać się również przygotowanie miniaturowych sukulentów w niewielkich doniczkach.

Nasze pomysły to tylko niewielki ułamek wśród wszystkich dostępnych opcji. Zrób próbę na małej ilości sztuki, sprawdź dokładnie co zamawiasz i zastanów się, czy Tobie taki upominek by się spodobał. Jeśli postawisz na coś słodkiego — z pewnością się nie zawiedziesz!

Leave a Reply