Skip to main content

Słodkie upominki na Dzień Dziecka: pomysły na prezenty, które ucieszą każdego malucha

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas w roku dla każdego malucha, kiedy to rodzice poszukują idealnego pomysłu na prezent. Wtenczas zastanawiamy się nad kolejną wymarzoną zabawką czy niespodzianką w postaci atrakcji, np. wycieczką do parku rozrywki czy kina. Jednak unikalnym i zawsze trafionym upominkiem są słodkości. Koniec końców, które dziecko nie kocha słodyczy? Jakie więc podarować słodycze na Dzień Dziecka?

Czekolada w każdej postaci

Czekolada to zdecydowanie największy rarytas wśród słodkich upominków. Jest to też klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze doskonale smakuje. Możliwości jest zresztą tutaj mnóstwo, a każda z nich powinna spodobać się Twojemu dziecku. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem tabliczki czekolady czy innych słodyczy, które wykorzystują czekoladę, np. jajka niespodzianki. Czekoladowy tort czy samodzielnie upieczone babeczki także mogą stanowić doskonały upominek na tę okazję. Poza tym w internecie możemy znaleźć mnóstwo rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie stworzyć personalizowane czekoladowe słodkości. A może Twoje dziecko ucieszy się z czekoladowej figurki swojej ulubionej postaci z bajki? Na pewno znajdziesz to, co wywoła uśmiech na twarzy malucha.

Żelki o różnych kształtach

Ciekawym i niebanalnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka mogą być z kolei żelki w różnych odsłonach. Możemy dostać je praktycznie we wszystkich kolorach tęczy i o wszystkich możliwych smakach, np. żelki arbuzowe, truskawkowe, czy nawet o smaku gumy balonowej, czy czekolady. Poza tym żelki nieraz przyjmują formy owoców, zwierzątek czy postaci z ulubionych bajek. Tym samym możemy spotkać się ze słodkościami w kształcie dżdżownic, krokodyli czy misi. Coraz większą popularnością, w szczególności w większych miastach, cieszą się też sklepy wypełnione po brzegi żelkami o różnych formach i smakach. Sama wizyta w takim miejscu to już duża atrakcja dla dziecka. Daj mu jednak możliwość wyboru żelek, które prezentują się najbardziej smakowicie. To doskonała zabawa, także dla dorosłych! 

Cukierki na Dzień Dziecka

Cukierki również stanowią uniwersalny upominek, a na dodatek praktyczny, ponieważ posiadają niewielkie rozmiary, przez co zawsze możemy je mieć przy sobie, np. podczas spaceru z maluchem. Ponadto cukierki także jesteśmy w stanie znaleźć w różnych wariantach smakowych. Mogą to być zarówno landrynki, jak i krówki czy czekoladowe mini batony jako alternatywa dla większych słodyczy. Cukierki to doskonała przekąska, którą można podarować też jako dodatek do większego prezentu. Warto wtenczas je zapakować w ozdobne pudełeczko czy przezroczysty słoiczek. Możemy też zawsze zdecydować się na zdrowsze rozwiązanie w postaci słodkości bez sztucznych barwników i konserwantów. 

Okazuje się więc, że prezenty na Dzień Dziecka nie muszą być wyszukane, a wystarczy sięgnąć po ulubione słodycze dziecka. Może to być zarówno czekolada w różnej postaci, jak i kolorowe żelki czy cukierki. Każdy z tych pomysłów z pewnością podbije podniebienie dziecka, a może nawet sprawi, że maluch bardziej doceni tego typu upominek niż kolejną zabawkę.

Leave a Reply