Skip to main content

Powrót do szkoły – najlepsze przekąski do plecaka!

Powrót do szkoły - najlepsze przekąski do plecaka!Rozpoczęcie roku szkolnego to czas, który nieodłącznie związany jest ze zmianą codziennej rutyny. Niezbędne jest też wypracowanie nowych nawyków żywieniowych. Jak dbać o dietę dziecka i zachować balans między zdrowymi posiłkami i smacznymi przekąskami? Jakie słodkości idealnie nadają się do plecaka?

Rozpoczęcie roku szkolnego – jak dbać o dietę?

Początek roku szkolnego to w wielu domach czas pełen wyzwań. Jedną z kwestii wymagających szczególnej uwagi jest wypracowanie rozsądnej rutyny żywieniowej. Każdy rodzic powinien zadbać o zdrowie swojego dziecka, ale również o jego komfort. Bardzo ważne jest to, aby codziennie przed wyjściem z domu zjeść śniadanie – najlepiej wspólne! Jednak ten element planu żywieniowego z reguły nie stanowi dużego problemu. Zdecydowanie trudniejsze jest przygotowywanie jedzenia do szkoły w formie drugiego śniadania. Jego obowiązkowym elementem są oczywiście zdrowe kanapki, sałatki, makarony, czy ryż. Jednak to nie wszystko! Wszystkie dzieci biorą przekąski do szkoły. Jeśli nie przygotowane w domu – to kupione w szkolnym sklepiku.

Jedzenie do szkoły – coś zdrowego, coś smacznego!

Jakie przekąski do plecaka zaspokoją potrzebę pociechy na słodycze, a jednocześnie nie będą szkodliwe dla zdrowia? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że kluczowy jest balans. Dietetycy często polecają stosowanie zasady 80/20. Zgodnie z nią 80% diety powinny stanowić zdrowe posiłki, a pozostałe 20% to miejsce na zachcianki. Jeden batonik, a nawet paczka żelków zjedzona podczas długiej przerwy nie będzie szkodliwa dla dziecka, jeśli wcześniej pociecha zje coś zdrowego. Szukając, pomysłów co wziąć do szkoły warto, zwracać uwagę na wielkość paczek. Wcale nie trzeba zjeść ogromnej czekolady, ani wielkiego opakowania ciastek! Ochotę na słodycze zaspokoją również mniejsze porcje. 

Pomysły – co wziąć do szkoły?

Co zabrać do szkoły, aby było smaczne, a jednocześnie praktyczne? Latem zdecydowanie należy unikać czekolady, która pod wpływem wysokiej temperatury może się po prostu roztopić. Jakie produkty najlepiej odnajdą się w plecaku podczas intensywnych, szkolnych dni?

  • Żelki – to klasyczna propozycja słodkości, która idealnie sprawdzi się w szkole. Żelki są nie tylko smaczne! Ich dużą zaletą jest to, że można się nimi podzielić z kolegami. 
  • Herbata – owocowa herbata w termosie to obowiązkowy element posiłku dla dziecka w okresie jesienno-zimowym. Słodki smak – np. owoców leśnych – to doskonały dodatek do drugiego śniadania. 
  • Dropsy – podobnie, jak żelkami, również nimi można dzielić się z kolegami i koleżankami z klasy. 
  • Ciasteczka – to dobry dodatek do ciepłej herbaty. Warto kupować te pakowane w puszki – są zdecydowanie praktyczniejsze.

Kontrolowanie diety dziecka tak, aby nie było w niej słodyczy, jest praktycznie niemożliwe! Warto zachować zdrowy umiar i uczyć pociechę rozsądnego balansu. Jeśli ulubione słodkości będą stanowiły jedynie dodatek do zbilansowanej diety, osłodzą dzień w szkole i nie zaszkodzą zdrowiu. 

Leave a Reply