Skip to main content

Prezenty dla najmłodszych – poznaj propozycje!

Prezenty dla najmłodszych - poznaj propozycje!Prezent dla dziecka to dla niektórych osób prawdziwe wyzwanie. Dlaczego? Najmłodsi zazwyczaj wszystko już mają i są bardzo rozpieszczani przez rodziców czy najbliższą rodzinę, dlatego tak trudno czasami nam znaleźć idealny podarunek. Nie martw się! Nie jesteś jedyny, który ma w tym trudność, a my już spieszymy z pomocą! Poniżej przedstawiamy nasze pomysły na prezent dla dziecka!

Aparat fotograficzny dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci to świetny prezent, ponieważ bardzo często chcą one tego, co mają i używają dorośli, a małemu dziecku lepiej nie dawać drogiego aparatu do ręki, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że go zniszczy. Dlatego też świetną alternatywą są sprzęty, które są stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Są one zazwyczaj zbudowane w taki sposób, aby były odporne na upadki i miały wygląd, który zaciekawi dziecko. Niektóre modele mają możliwość wywoływania zdjęć, co pozwala na późniejsze stworzenie albumu z fotografiami wykonanymi przez dziecko.

Tablica manipulacyjna

Małe dzieci potrzebują dużo zabawek sensorycznych, a tablica manipulacyjna będzie idealna, ponieważ, w zależności od modelu i motywu, ma mnóstwo różnych przycisków, zasuwek, czegoś, co można przekręcić, zakręcić, otworzyć itp. Taka zabawa pobudza maluszki do myślenia abstrakcyjnego, kreatywnych rozwiązań, ale przede wszystkim sprawia, że dzieci nauczą się wielu umiejętności, przydatnych w przyszłości, np. wiązać buty, jeśli na tablicy znajdą się sznurówki, mogą lepiej radzić sobie z zasuwaniem zamka w kurtce czy bluzie, ponieważ jest to częsta opcja właśnie na tablicy manipulacyjnej. Tablica manipulacyjna to tak naprawdę nauka przez zabawę!

Kuchnia dla dzieci

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bardzo często chcą pomagać rodzicom w kuchni, kiedy Ci przygotowują jakieś posiłki. Nie zawsze jest to bezpieczne, ponieważ w kuchni znajdują się ostre i niebezpieczne przedmioty, gniazdka z prądem czy kuchenka, która się nagrzewa, dlatego idealnym prezentem dla takiego dziecka jest właśnie mini kuchnia, która będzie odpowiadać tej standardowej. Takie kuchnie mają mnóstwo dodatków, takich jak garnki, plastikowe owoce i warzywa, plastikowe noże, widelce, łyżki czy miseczki. Bardzo często takie kuchnie mają kran z płynącą wodą, więc cała zabawa może być jeszcze bardziej realistyczna. Świetnym elementem każdej kuchni jest oczywiście piekarnik, który często ma wbudowaną specjalną czerwoną lampkę i ma ona za zadanie imitować pieczenie. Kiedy rodzic gotuje, to może powiedzieć swojemu dziecku, że on też ma swoją kuchnię i mogą “gotować” jednocześnie.

Smakoszykowe prezenty dla dzieci!

Gotowe prezenty w postaci, np. słodyczy są super, jeśli nie ma się czasu na kupowanie prezentu dziecku lub się go za bardzo nie zna, więc takie gotowe opcje są bardzo bezpieczne. Pierwszą z nich może być Bukiet żelkowy, który będzie idealnym podarunkiem dla miłośnika właśnie tych słodyczy. Jeśli jednak dziecko woli kakaowe słodycze, to postaw na Czekoladę mleczną Brownie&Pretzel Cachet, która oprócz słodko-słonego smaku ma również ciekawe opakowanie z wizerunkiem żyrafy, które może zainteresować dziecko. Naszą ostatnią propozycją są Ciastka duńskie Jacobsens, które umieszczone zostały w metalowej puszce z wizerunkiem emoji! Takie opakowanie może potem służyć dziecko do przechowywania cennych skarbów! 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co dać dziecku z okazji jego urodzin czy na jakieś inne święto. Warto wcześniej zrobić rozeznanie wśród jego rodziców, ponieważ to oni najlepiej będą wiedzieć, czego ich dziecku brakuje lub o czym marzy. Dzięki temu unikniesz również dublowania się podarunków, co niestety dość często się zdarza. Pamiętaj również o tym, że to, czym się interesuje dziecko, zmienia się dosłownie co tydzień, więc jeśli chcesz na pewno trafić z prezentem, to postaw na coś słodkiego, np. żelkowy bukiet czy ciastka. Taki podarunek z całą pewnością będzie trafiony!

Leave a Reply