Skip to main content

Owoce i orzechy w czekoladzie – HIT czy KIT?

Czekoladę kochają prawie wszyscy, a niektóre osoby uwielbiają połączenie jej słodkości z chrupiącymi orzechami lub orzeźwiającymi owocami. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo właśnie takich połączeń smakowych! Wiele internetowych firm oferuje zarówno te pierwsze, jak i te drugie, więc wystarczy tylko wybrać! Poznaj najsmaczniejsze pary czekoladowo-orzechowe oraz czekoladowo-owocowe!

Owoce w czekoladzie

Połączenie czekolady i owoców jest świetnym przełamaniem smaków, które skradło serca wielu osobom i Ty możesz być również jedną z nich! Czekolada zazwyczaj jest bardzo słodka, a świeże lub suszone owoce świetnie przełamią ten intensywny smak! Poznaj najciekawsze połączenia smakowe czekolady i owoców:

  • figi w czekoladzie – jest to połączenie suszonych owoców figi z deserową czekoladą, która nie jest zbyt słodka. Taki zestaw z całą pewnością sprawi, że będziesz już czuć lato i wyjazdy do ciepłych krajów, gdzie figi są bardzo popularne w formie świeżej. Musisz wiedzieć, że figi to owoce, które zawierają dużo błonnika, co jest bardzo dobre dla Twojego trawienia! 
  • agrest w czekoladzie – agrest to małe zielone kuleczki, które rosną na niskich krzewach, a ich smak jest niepowtarzalny! W połączeniu z czekoladą deserową są idealną przekąską prawie dla każdego!
  • truskawki w czekoladzie z makaronikami – taki zestaw ucieszyłby chyba każdego! Truskawki w czekoladzie to już kultowe połączenie, zwłaszcza w okresie walentynkowym. Truskawki będą oblane białą i ciemną czekoladą, a dodatkowo obsypane wiórkami kokosa! W tym zestawie znajdziesz również małe francuskie makaroniki!  
  • truskawki w czekoladzie z czekoladowymi różyczkami – jeśli nie jesteś przekonany do zestawu truskawek w czekoladzie z makaronikami, to może przekonają Cię czekoladowe i urocze różyczki! Ten zestaw również zawiera świeże i soczyste truskawki oblane białą czekoladą i posypane wiórkami kokosa! 

Orzechy w czekoladzie

Jeśli lubisz połączenie czekolady z czymś chrupiącym, to orzechy oblane czekoladą będą dla Ciebie idealnym wyborem! Poznaj kilka naszych propozycji:

Połączenie czekolady z różnymi orzechami i owocami jest w obecnych czasach czymś bardzo popularnym. Jeśli nie znasz jeszcze tych smaków, to warto spróbować, ponieważ mogą zawładnąć Twoim sercem! Możesz kupić orzechy laskowe oblane mleczną czekoladą lub klasyczne truskawki zanurzone w mlecznej słodkości. To, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie!

Leave a Reply