Skip to main content

​​Jaki alkohol wybrać w zależności od okazji?

Jaki alkohol wybrać w zależności od okazji?Alkohol może być bardzo uniwersalnym i ciekawym prezentem prawie na każdą okazję. Jeśli nigdy nie wiesz, co podarować swoim bliskim na urodziny, imieniny, święta Bożego Narodzenia, Dzień Mamy, Dzień Babci, Dzień Taty czy Dzień Dziadka, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem! Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego trunku do właściwej osoby!

Jaki alkohol na prezent?

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz komuś jako prezent wręczyć alkohol, to wybierz lepszy trunek, niż powszechnie dostępne piwa i wódki. Super pomysłem będą różne piwa kraftowe, czyli takie, które mają wyjątkowe i niepowtarzalne smaki, często bardzo egzotyczne. Możesz wybrać również dobrej jakości burbon lub whiskey. Są to mocniejsze alkohole, które będą świetnym prezentem dla jakiegoś mężczyzny. Ciekawą formą prezentu są na pewno wina, ale nie takie sklepowe, tylko z prawdziwych winnic, gdzie odpoczywały tam kilka lat. Niebanalnym podarunkiem są również wcześniej wspomniane i inne alkohole, które będą umieszczone w butelkach o ciekawych kształtach, np. czołgu, karabinu, beczki, traktora, samolotu i innych. Dzięki takim opakowaniom możesz w łatwy sposób spersonalizować prezent i sprawić, że będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy.

Wybierz alkohol w zależności od okazji!

Wybór alkoholu na prezent możesz uzależnić od danej okazji i dostosować trunek do okoliczności oraz osoby nim obdarowanej. Świetnym podarunkiem na prezent ślubny będzie wino z dobrej winnicy, które leżakowało dokładnie tyle lat, ile świeżo upieczeni małżonkowie są parą. Na urodziny dla kogoś można wybrać dobrej jakości wódkę, whiskey czy burbon – fajnie jakby miały ciekawe butelki, bo to zawsze lepiej wygląda. Na Dzień Babci lub Dzień Dziadka możesz sprezentować nalewkę o różnych i ciekawych smakach. Dla młodej osoby z okazji, np. zdania prawa jazdy lub matury, możesz kupić kilka kraftowych piw o ciekawych smakach. 

Czy alkohol jest dobrym prezentem na każdą okazję?

Musisz pamiętać, że alkohol nie jest dobrym prezentem na absolutnie każdą okazję. Przykładem mogą być urodziny dziecka z Twojego bliskiego otoczenia lub uroczystości kościelne, takie jak chrzest czy Pierwsza Komunia Święta. Jednak różne trunki będą doskonałymi podarunkami na wiele innych okoliczności i okazji. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych ciekawych alkoholi, więc zawsze warto jakiś dodać do głównego prezentu lub sprawić, że to właśnie butelka będzie grała pierwsze skrzypce. 

Kupując komuś alkohol na prezent, musisz koniecznie pamiętać o okoliczności, preferencjach danej osoby, jakości alkoholu oraz swoim budżecie. Zazwyczaj droższy trunek ma również lepszą jakość, więc koniecznie zwróć na to uwagę. Oczywiście nie na każdą okazję taki prezent będzie dobry, dlatego pamiętaj, aby wcześniej zrobić research. Wtedy z pewnością nie popełnisz faux pas!

Leave a Reply