Skip to main content

Delikatesy na prezent – czy to dobry pomysł?

DelikatesyBardzo często dodatkiem smakowym do różnych prezentów są słodycze, herbaty czy kawy. Rzadko osoby, które upominek kupują myślą o tym, że zamiast czekolady, można wręczyć komuś kabanosy albo słoik pełen ogórków kiszonych. Chcemy zerwać z tą tradycją i uświadomić społeczeństwo, że słone przekąski również mogą być częścią świetnego prezentu! Jakie delikatesy jako prezent wybrać?

Delikatesy w formie prezentu

Słone przekąski, które często kojarzone są z wiejskimi stołami na weselach czy innych imprezach, rzadko wybierane są jako prezent. Dlaczego? Powszechnie utrwaliło się, że odpowiednim podarunkiem są słodycze, np. czekolada czy bombonierka. A co jeśli ktoś nie lubi słodyczy? Właśnie w takim przypadku idealnym prezentem będą delikatesy! Jakie produkty będą świetnym podarunkiem? 

  • kabanosy wieprzowe – są one wykonane z wyselekcjonowanego i średnio rozdrobnionego mięsa wieprzowego, które jest doskonale przyprawione i ma wyrazisty smak. Jest to idealna przekąska do obejrzenia filmu czy podczas pracy przed biurkiem. Kabanosy zostały zapakowane w elegancką tubę, więc wystarczy obwiązać ją wstążką i prezent gotowy!  
  • podgrzybek brunatny marynowany – podgrzybki w octowej marynacie umieszczone w słoiku, który ma ciekawą szatę graficzną może stanowić świetny prezent! Podgrzybki mogą być doskonałym dodatkiem do wielu dań, więc warto zainteresować się właśnie tym produktem! 
  • smalec ze spiżarni Bacówka – wzbogacony jest śliwką, która stanowi idealny kontrast do słonego smalcu z cebulką. Produkt ma świetny skład, ponieważ jest on krótki i zawiera tylko kilka niezbędnych składników. 
  • ogórki kiszone w słoju – jest to idealny prezent dla miłośników ogórków w każdej formie! Cały słoik ma aż 900 gramów, więc z całą pewnością nie będzie to przekąska na jeden raz! Słój wypełniony jest ogórkami kiszonymi najlepszego gatunku, a zanurzone są w aromatycznej zalewie z dodatkiem ziół. 
  • syrop z owoców czarnego bzu – jest to syrop otrzymywany z owoców czarnego bzu. Sok tłoczony jest na zimno, a jego dodatkiem jest cukier. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do różnych napojów oraz deserów. 

Te produkty będą świetnym prezentem dla taty, dziadka czy wujka, którzy nie przepadają za słodkimi przekąskami, ale również dla płci żeńskiej, która przepada za prezentami na słono. Takie podarunki nie są standardowe i bardzo dobrze, ponieważ mogą sprawić jeszcze więcej radości! 

Wszystko w jednym!

Świetny prezentem na święta dla rodziców czy dziadków będzie Koszyk niespodzianek, który jest wypełniony różnymi smakołykami! Co można w nim znaleźć? Główne skrzypce grają kabanosy lub kiełbasa krakowska sucha. Dodatkowo możesz w tym koszu znaleźć kakao, ciasteczka maślane, gorzką czekoladę pomarańczowo-migdałową lub ciemną czekoladę z pieprzem i cytryną. Jest to bardzo ciekawy i niespotykany smak! W koszu znajdziesz również wiele innych smakołyków, więc naprawdę warto podarować go komuś w ramach prezentu z różnych okazji! 

Prezenty delikatesowe są coraz bardziej popularne i ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że bombonierka wcale nie musi być must have w każdym prezencie. Jeśli wiesz, że osoba przez Ciebie obdarowywana uwielbia ogórki kiszone, to właśnie je kup! A może ten ktoś kocha kabanosy? Taki prezent również możesz mu sprawić! Pamiętaj, że w drobnych upominkach i dużych prezentach najbardziej liczy się sam gest!

Leave a Reply