Skip to main content

Wódka weselna – co musisz wiedzieć?

Wódka weselna - co musisz wiedzieć?Są takie elementy, bez których dobre wesele nie może się obyć. Jednym z nich jest wódka! Ten trunek cieszy się dużą popularnością na polskich przyjęciach. Jak jednak wybrać produkt, który zasmakuje wszystkim gościom? Poznaj najlepszą wódkę weselną!

Najpopularniejsze opcje 

Jaka będzie najlepsza wódka weselna? W wyborze warto kierować się produktami, które są popularne i często wybierane. W ten sposób zyskamy pewność, że zdecydujemy się na wódkę, która będzie dobra! Możemy wziąć pod uwagę również własne preferencje – może mamy produkt, który szczególnie sobie upodobaliśmy? 

Klasycznym, uniwersalnym wyborem będzie wódka Wyborowa lub Stock – nikt z gości nie powinien na nie narzekać. Z drugiej strony, typowe wódki na wesele, które idealnie wpasowują się w ślubne przyjęcie, to Żubrówka Biała oraz Pan Tadeusz, którego możemy zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowo, na przykład na stronie Smakoszyki. Wspaniale sprawdzi się również Biały Bocian oraz Pałacowa. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele! 

Ile wódki zakupić?

Wesele generuje sporo kosztów, dlatego ilość wódki to kluczowe pytanie. Zdecydowanie nie powinno jej zabraknąć w połowie przyjęcia, jeśli jednak nie chcemy wydawać fortuny na zapasy alkoholu, powinniśmy wcześniej obliczyć, ile wódki będzie potrzebne. To zależy od tego, ile gości weźmie udział w naszym przyjęciu oraz czy planujemy zapewnić też inne alkohole. Jeśli decydujemy się głównie na wódkę na weselu, standardowo możemy liczyć około 0,5 litra na osobę.

Alkohol a dekoracje – czy to możliwe? 

Podanie alkoholu wcale nie musi być nudne. Nie wszyscy wiedzą, że możemy w ciekawy sposób spersonalizować wódkę, dzięki czemu z pewnością będzie pasować do naszego wesela. Istnieje szansa na zamówienie specjalnych etykiet na wódkę, na których uwzględnimy imiona Pary Młodej lub kolory przewodnie wesela. Możemy do butelek przywiesić też różne etykiety, które na pewno zaciekawią gości. Co istotne, wódkę powinniśmy przechowywać w wiaderkach z lodem, warto więc wyposażyć się w estetyczne, odpowiednie do tego naczynie.

Dobra zabawa na weselu jest niezwykle ważna. Wszyscy chcemy, by nasi goście się wspaniale bawili i tańczyli. W tym pomoże nam zapewnienie odpowiedniej wódki – wybierzmy taką, która na pewno im zasmakuje! Jeśli dodatkowo postaramy się o udekorowanie butelek, to nie ma wątpliwości, że goście chętnie po nią sięgną!

Leave a Reply