Skip to main content

Jakie whisky wybrać na prezent?

Whisky to wyjątkowy trunek, który wytwarzany jest w procesie destylacji zacieru zbożowego. Następnie leżakuje w dębowych beczkach, dzięki czemu nabiera wyjątkowego aromatu. Nie dziwi więc, że to właśnie ten alkohol jest jednym z najczęściej wybieranych na prezent. Ale jakie whisky podarować? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Whisky na prezent

Butelka dobrego alkoholu to świetny pomysł na prezent dla panów. Chcąc jednak zaskoczyć obdarowywanego mężczyznę, warto wybrać produkt, który zaskoczy go wysoką jakością oraz wyrafinowanym smakiem. W naszej ofercie znaleźć można Whisky Bushmills Black Bush, produkowane w najstarszej destylarni whisky na świecie. Ten wyjątkowy trunek dojrzewa w beczkach po bourbonie, co wpływa na jego wyjątkowy smak – wyczuwalne są m.in. nuty toffi, skórka pomarańczy czy przyprawy korzenne. Kolejną propozycją jest Whisky Bushmills Original, czyli potrójnie destylowana mieszkanka whisky jęczmiennych i zbożowych. Wyraźnie wyczuwalne w niej są owocowo-korzenne aromaty, zakończone miodowym akcentem. Jest to świetny wybór dla fanów alkoholu o nieco słodszym smaku. Ostatnią z naszych propozycji jest Rozkosz Konesera, wyjątkowa skrzynka prezentowa, która zaskoczy każdego mężczyznę. Oprócz dwunastoletniej Whisky Glen Turner o subtelnym, owocowo-miodowym smaku, znajdują się w niej także imbir w czekoladzie oraz czekoladki. Gwarantujemy, że taki elegancki zestaw skradnie serce wszystkich panów!

Akcesoria do whisky – co warto kupić?

Decydując się na wybór whisky na prezent, warto pomyśleć także o specjalnych akcesoriach, które sprawią, że picie tego trunku nabierze ceremonialnego charakteru. Podstawą są odpowiednio dobrane szklanki – najlepszym wyborem będą takie z grubym dnem i dość szeroką średnicą. Taki kształt nie jest przypadkowy, ponieważ ma na celu umożliwienie whisky kontaktu z powietrzem, a jednocześnie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu przez trzymanie w dłoniach. W dobrze wyposażonym barku konesera whisky powinna się znaleźć także karafka. Dzięki szczelnemu zamknięciu możliwe będzie zachowanie smaku i aromatu trunku na dłużej, a elegancki wygląd naczynia zachwyci gości. Fanów alkoholi podawanych na chłodno z pewnością zadowolą także specjalne kamienne lub metalowe kostki. Są one o wiele lepszym rozwiązaniem niż lód, ponieważ nie rozcieńczają trunku, dzięki czemu utrzymuje on swój smak. Pora na zakupy!

Co jeść do whisky?

Równie ważną decyzją jak ta, jakie whisky podarować, jest też zastanowienie się, co do niego zjeść. Dzięki odpowiedniemu food pairingowi możliwe będzie stworzenie takich połączeń smakowych, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych. W porze grillowej szczególnie polecamy steki i żeberka, które wzbogacą whisky w dymny aromat. Oprócz mięs, warto pomyśleć także o serach lub orzechach – ich słone i ostre wersje będą idealne do mocnych whisky, natomiast słodsze i delikatniejsze do whisky o owocowym posmaku. Zaskakująco dobre jest także połączenie trunku z gorzką czekoladą!

Dobre whisky podarowane w prezencie zadowoli nawet najbardziej wymagających. Żaden koneser tego trunku nie pogardzi także specjalnymi akcesoriami, które sprawią, że ten wyjątkowy alkohol będzie smakował jeszcze lepiej. Na zdrowie!