Skip to main content

Pomysły na prezent z udziałem herbaty!

Pomysły na prezent z udziałem herbatyZwyczaj picia herbaty sięga wiele wieków wstecz! Jednak, pomimo upływu czasu, wciąż pozostaje to ulubiony napój  dużej części osób. Dlatego właśnie, jesteśmy przekonani, że wspaniale sprawdzi się ona w roli prezentu. Szukasz pomysłu na taki podarunek? Znajdziesz go w dzisiejszym artykule!

Herbata – uniwersalny prezent dla każdego

Wbrew temu, co wydaje się wielu osobom, herbata posiada liczne właściwości zdrowotne, dlatego koniecznie powinna pojawić się ona w naszym codziennym jadłospisie. Chociażby czarna herbata jest cennym źródłem antyoksydantów, które spowalniają proces starzenia się naszego organizmu. Jednocześnie jest ona w stanie skutecznie pobudzać, pozytywnie przekłada się na pracę układu pokarmowego, a także poprawia krążenie krwi i minimalizuje ryzyko zapadnięcia na różnego rodzaju choroby serca. Warto jest również stawiać na zieloną herbatę, która jak wszyscy wiemy świetnie nadaje się dla osób na diecie, lecz też pomaga regulować poziom cukru i ciśnienie tętnicze. Do tego twierdzi się, że jej picie może zapobiegać nowotworom oraz miażdżycy. Czy wiemy skąd wziął się zwyczaj picia herbaty? Zasadniczo pochodzi on z Chin, trudno jest jednak podać dokładną datę czy nawet wiek, kiedy napój zyskał popularność – mówi się jednak,  że zaistniała ona już w X wieku przed naszą erą. Jeśli chodzi o Europę, słynna “angielska herbata” to dopiero okolice XVI wieku naszej ery. Początkowo, na zakup suszu mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Dzisiaj herbata, w różnych odmianach, cieszy się dużą popularnością, a niektóre połączenia smakowe potrafią rzeczywiście zaskakiwać, dlatego będzie to fantastyczny pomysł na prezent!

Najciekawsze rodzaje herbaty

Dzisiaj, herbaty w sklepach możemy znaleźć naprawdę w wielu wariantach smakowych. Wspominaliśmy już dzisiaj o czarnej oraz zielonej, które łączy się z suszonymi owocami, płatkami kwiatów, różnymi ziołami czy nawet często przyprawami, dzięki czemu możemy cieszyć się różnymi zaskakującymi smakami. Jakie jeszcze smaki odmiany nadadzą się w roli podarunku? Wymienić możemy tutaj między innymi:

  • białą herbatę o bardzo delikatnym smaku, świetnie smakuje na przykład zestawiona z jaśminem lub delikatnymi owocami,
  • oolong o charakterystycznym niebieskim kolorze, zwijana jest ona w specjalne kulki, które możemy parzyć kilka razy,
  • matcha, czyli sproszkowana zielona herbata, która posiada liczne właściwości zdrowotne, podać można ją jako popularne ostatnio matcha latte, lecz też świetnie sprawdza się jako dodatek do ciast i deserów.

Oczywiście, rozwiązań jest znacznie więcej! Wybór zależy w dużej mierze od gustu osoby, którą chcemy obdarować. 

Herbaciany prezent – wybierz go z nami!

Wspaniałym pomysłem na herbaciany prezent będą również różnego rodzaju zestawy. Naszym przykładem będzie tutaj między innymi kosz Przerwa na Słodycz, gdzie obok wysokiej jakości herbaty liściastej oraz uroczego bukietu różnorodnych herbat znajdziemy cudowne słodycze, jak czekokulki matcha, imbir w czekoladzie, maślane ciasteczka. Warto też wspomnieć, że tworząc kosz pomyślano o wspaniałych dodatkach, które wzbogacą smakowo nasz napój, jak syrop klonowy czy też  miód lipowy. Idealnie nada się również skrzynka Herbaciana słodycz, która jednocześnie zjawiskowo się prezentuje, lecz skrywa też bogate wnętrze. Obok cudownej herbaty są tutaj miody z sokami, pyszne wiśnie w czekoladzie deserowej czy też migdały! Jesteśmy przekonani, że obdarowana osoba będzie zachwycona.

Herbata to cudowny pomysł na prezent: zarówno jeśli postawimy na cudowne kosze, gdzie poza suszem znajdziemy pyszne słodycze, lecz też gdy po prostu postawimy na różne, nietypowe odmiany.