Skip to main content

Jak stworzyć idealny kosz prezentowy?

Kosze prezentowe biją w ostatnim czasie rekordy popularności. Istnieje masa gotowych propozycji, które trafiają w gusta bardzo wielu osób, jednak nie wszystkich. Często zdarza się, że chciałoby się wymienić jeden element na coś innego lub samemu zaplanować zawartość paczki. Jak się okazuje, wykorzystując pojedyncze produkty jest to jak najbardziej możliwe!

Krok pierwszy: zastanów się, co lubi adresat

Jak dobrze wiadomo, każdy ma nieco inny gust i wszyscy potrzebujemy czegoś innego, by stwierdzić, że dany upominek jest w pełni trafiony. Jeśli więc chcesz, by radość z prezentu była szczera, musisz zastanowić się nad tym, co lubi adresat. Jeśli ten jest miłośnikiem czekolady, z pewnością będzie “w siódmym niebie”, gdy dostanie kosz wypełniony przeróżnymi słodkościami składającymi się między innymi z tej pyszności. Fan kawy doceni, gdy dostanie w prezencie zestaw składający się z kawy ziarnistej wysokiej jakości, kawy mielonej i słodyczy, które będą się z nią idealnie komponować podczas krótkiej przerwy w ciągu dnia. Osoba, która wieczorem lubi wypić lampkę wina lub szklankę whisky z całą pewnością może zostać obdarowana koszem alkoholu różnego rodzaju uzupełnionym o eleganckie kieliszki.

Krok drugi: pomyśl, czym wypełnić kosz prezentowy

Jeśli pomimo powyższych propozycji nie wiesz, czym wypełnić kosz prezentowy, spróbuj przypomnieć sobie, czy jest coś, o czym adresat w ostatnim czasie wspominał. Może lubi próbować herbat różnego rodzaju i idealnym pomysłem będzie kupienie mu imponującego zestawu herbaty liściastej i wysokiej jakości miodu? A może jest uczulony na pewnego rodzaju słodycze i chcesz pokazać mu, że słuchasz tego, co ma do powiedzenia wypełniając kosz smakołykami, które mu nie zaszkodzą? Pomysłów jest cała masa!

Krok trzeci: wybierz produkty idealne

Kluczem do sukcesu jest wybór wysokiej jakości produktów, które będą smaczne, a ponadto będą pięknie prezentowały się w koszu. Warto zwrócić uwagę na wino białe Audentia Sauvignon, które wyróżnia się minimalistyczną, nienarzucającą się etykietą. Doskonale sprawdzi się również kawa ziarnista Delimaro, której opakowanie doskonale komponuje się z innymi elementami kosza prezentowego. Wybierając słodycze warto zwrócić uwagę na krążki deserowe Jakobsen oraz  maślane ciastka duńskie, które znajdują się w opakowaniu wyglądającym jak prawdziwe dzieło sztuki. Każdy miłośnik herbaty z pewnością ucieszy się z upominku w postaci herbaty liściastej w przepięknej puszce. 

Krok czwarty: złóż wszystko w całość

Jeśli wszystkie produkty są już gotowe, nadszedł czas na to, by złożyć prezent w całość. Najłatwiejszym, a zarazem najbardziej efektownym rozwiązaniem będzie zastosowanie wiklinowego kosza, który pomieści wszystkie wybrane elementy. Elementem ozdobnym może być kolorowy papier, folia i kokarda. Rozwiązaniem nieco bardziej przyjaznym dla środowiska będzie jednak wykorzystanie naturalnego wypełnienia, na przykład w postaci gałązek drzew iglastych.

Wiesz już, jakim zestawem produktów sprawisz, że bliska Ci osoba się uśmiechnie? W takim razie zamów je i do dzieła!