Skip to main content

Uniwersalne prezenty dla najmłodszych

Uniwersalne prezenty dla najmłodszychPrzyjście na świat kolejnego dziecka i obserwowanie, jak dorasta to zawsze ogromna radość. Nic więc dziwnego, że rodzina i znajomi pragną obdarować dzieci prezentami, które wywołają uśmiech na ich twarzach. Pojawia się jednak pytanie: jaki upominek będzie uniwersalnym strzałem w “dziesiątkę”?

Pomysły na prezent dla najmłodszych

Jak wiadomo, dziecko w każdym wieku ma nieco inne potrzeby. To, co fascynuje noworodka, dla kilkulatka jest już absolutnie nieciekawe. Z tego też powodu warto podzielić upominki na grupy zgodnie z wiekiem dziecka. Często największy problem przysparzają prezenty dla noworodków – wiadomo bowiem, iż upominek jest w największej mierze podarunkiem dla rodziców. Warto jednak zdecydować się na wodoodporne zabawki do kąpieli, zawieszki do wózka, gryzaki i przytulanki. Dla nieco starszych dzieci zaleca się zakup sorterów, czyli drewnianych lub plastikowych brył, w których są wycinane kształty zgodne z klockami dołączonymi do zestawu. Dziecko może dzięki temu przyporządkowywać konkretne figury do siebie nawzajem i uczyć się koordynacji ruchowej. Świetnym rozwiązaniem dla maluchów są zabawki na kółkach do ciągnięcia, różnego rodzaju książeczki, czy proste puzzle. Można pokusić się również o zakup zabawek kreatywnych, na przykład plasteliny, flamastrów, czy kolorowanek. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni również hulajnogą, czy rowerem do odpychania się nogami od ziemi, a także klockami i prostymi instrumentami muzycznymi, na przykład cymbałkami.

Co podarować starszemu dziecku?

Przy starszych dzieciach zakupy są z reguły nieco łatwiejsze. Niektóre z nich mają już bowiem sprecyzowane zainteresowania, dlatego można do nich nawiązywać. Świetnym i bardzo rozwijającym rozwiązaniem są zestawy dla małego konstruktora, w skład których często wchodzą klocki i inne ciekawe elementy. Część najmłodszych w wieku od czterech do około dziesięciu lat pragnie już zaznać dorosłego życia i bardzo ciekawią ich obowiązki rodziców. Właśnie dlatego wiele dzieci z wielką chęcią otrzyma zestawy do zabawy w kuchnię, sklep, czy kosmetyczkę. Podczas zakupów można zwracać uwagę również na kolorowanki z naklejkami, gry planszowe, nieco trudniejsze puzzle i domino. Lalka również wywoła uśmiech na twarzy. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każde dziecko uwielbia słodycze, dlatego Koszyk Niespodzianek, w którym znajdują się różnego rodzaju smakołyki również będzie dobrym wyborem. 

Uniwersalne upominki, które zawsze się przydadzą

Jak już wcześniej wspomniano, upominkiem, który zawsze się przyda jest ten, który wiąże się ściśle z pasją najmłodszych. Jeśli więc adresat prezentu uwielbia tańczyć, doskonałym pomysłem będą ubrania na trening, czy nowe baletki. Najprostszą opcją jest jednak zadanie pytania rodzicom dzieci lub gdy jest ono nieco starsze – jego samego. Pozwoli to uniknąć powielania prezentów i da stuprocentową pewność, że podarunek będzie trafiony. Jeśli jednak poszukujesz funkcjonalnego prezentu, który sprawdzi się bez względu na wiek, wybierz ubrania lub elementy wyposażenia pokoju, takie jak na przykład pościel.

Półki sklepowe pękają w szwach od propozycji upominków dla najmłodszych, natomiast ilość tych rzeczy może niekiedy przytłaczać. Korzystając z którejś z powyższych propozycji możesz mieć pewność, że zarówno adresat, jak i jego rodzice będą zadowoleni z prezentu.