Skip to main content

Jakie alkohole sprawdzą się na prezent?

Alkohol jest jednym z najczęściej darowanych prezentów. Mówi się, że jest to bardzo bezpieczny i uniwersalny upominek, który sprawdzi się niemal na każdą okazję. Wiele osób zastanawia się jednak, jakiego rodzaju trunki wypada dawać, a jakie lepiej sobie odpuścić.

Alkohol na prezent 

Warto zastanowić się nad zakupem butelki dobrego trunku przede wszystkich z okazji:

  • urodzin, szczególnie osiemnastych, po których ma się przyzwolenie na picie alkoholu,
  • parapetówki, czyli imprezy, na której trzeba “opić” nowy dom lub mieszkanie gospodarza lub gospodarzy,
  • odwiedzin u osoby, której się nie zna – jak wiadomo, w takich sytuacjach nie wypada przychodzić “z pustymi rękami”,
  • podziękowania za drobną pomoc.

Wiele osób wychodzi z założenia, że dobrze dobrany do preferencji osoby obdarowywanej alkohol można podarować każdemu, kto ukończył osiemnasty rok życia, niezależnie od płci. Jest w tym dużo prawdy, natomiast i w tym przypadku warto zachować ostrożność, która pozwoli na uniknięcie niezręcznych sytuacji – przed wręczeniem upominku warto więc upewnić się, czy adresat może pić alkohol i czy to robi.

Jaki alkohol dać w prezencie?

Wybór konkretnego trunku zależy przede wszystkim od dostępnego budżetu oraz preferencji adresata. Alkohol na prezent zazwyczaj różni się od tego, który kupujemy sami sobie w przypadkowym, osiedlowym sklepie. Tak właśnie powinno być – najlepszymi, wysokoprocentowymi upominkami są bowiem te niebanalne i mniej znane. Bardzo często wybieraną propozycją jest wysokiej jakości whisky, dobre, wytrawne lub półwytrawne wino, a nawet wódka z nieco wyższej półki. Jeśli jednak adresat jest jawnym miłośnikiem piwa, i na to jest rozwiązanie. Można kupić mu ciekawsze, trudniej dostępne propozycje – są nimi na przykład starannie wyselekcjonowane piwa kraftowe, które zachwycają swoimi niepowtarzalnymi aromatami nawet największych piwoszy.

Pomysł na prezent z alkoholem

Co zrobić w przypadku, gdy sam alkohol wydaje się być niewystarczający? Należy uzupełnić go innym, drobnym prezentem – świetnym przykładem są naczynia przeznaczone do spożywania tego trunku. Idealnym połączeniem będzie więc whisky ze szklankami z grubym rantem lub butelka dobrego wina w towarzystwie kieliszków w oryginalnym kształcie. Kolejną, równie dobrą propozycją jest zakup gotowych zestawów, które zachwycają swoim starannie dobranym wnętrzem. Miłośnicy wódki z pewnością będą zachwyceni skrzynką prezentową Symfonia Chopina, w której pierwsze skrzypce gra nagradzana wódka ziemniaczana. Uśmiechy na twarzach kobiet z pewnością wywoła z kolei kosz upominkowy Słodka Uczta wypełniony wytrawnym, włoskim winem oraz przepysznymi słodyczami najwyższej jakości. 

Starannie wyselekcjonowany alkohol w towarzystwie słodkości wysokiej jakości lub innych drobnych upominków to świetny pomysł na prezent. Powinien być jednak wręczany w dobrze przemyślanych sytuacjach.