Prezent DIY dla babci i dziadka czy kupiony?

Prezent DIY dla babci i dziadka czy kupiony? To pytanie należy sobie zadać jak najszybciej, ponieważ dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. To już 21 i 22 stycznia będziemy celebrować dzień naszych kochanych dziadków. Zapraszamy do lektury, która pomożemy Ci zdecydować i wybrać najlepszą opcję prezentową na tę szczególną okazję!

Prezent DIY dla babci i dziadka , czyli zrób to sam

Jak wiadomo prezenty podarowane prosto z serca zawsze wzruszają, często powodując łzy wzruszenia. Tworzenie prezentów dla babci i dziadka własnoręcznie to z pewności dobry pomysł dla najmłodszych. Będzie to świetna pamiątka, która zostanie z dziadkami na wiele lat zawsze przypominając o tym szczególnym dniu. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji na prezent DIY dla babci i dziadka , które są łatwe i szybkie w wykonaniu i z łatwością wykonają je nawet najmłodsi. 

Laurka ze zdjęciem 

Laurka ze zdjęciem to idealny sposób na wyrażenie uczuć. Dodatkowo na pewno masz w domu pod ręka wszystkie potrzebne rzeczy do jej zrobienia. Potrzebujesz: 

  • karki papieru – najlepiej z bloku technicznego;
  • mazaków, farbek, kredek – co tylko nawinie się pod rękę;
  • zdjęcia, na którym znajdują się wnuczek oraz babcia;
  • klej do umieszczenia zdjęcia na kartce;
  • nożyczki w razie skorygowania wymiarów.

Jeśli ten zestaw jest już skompletowany teraz ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko jest małe będzie potrzebna mu pomoc. Zdecydowanie jest to bardzo dobra aktywność na weekend poprzedzający dzień babci i dziadka.

Babeczki z ozdobami

Jak wiadomo wszyscy kochają łakocie. Dlatego też warto przemyśleć upieczenie babeczek i ozdobienie ich własnoręcznie. Taki gest na pewno zostanie doceniony, a wypieki będą smakowały zdecydowanie lepiej niż te z marketu. 

Pomocne tutaj będą również kupione lub zrobione przez wnuczka lukier, bita śmietana czy owoce. Możliwości jest wiele i na pewno każda z nich będzie tak samo wyjątkowa i doceniona przez babcie i dziadka. 

Prezent DIY dla babci i dziadka czy kupiony?

Elementy z masy solnej

Masa solna to przede wszystkim dobra zabawa. Dodatkowo jest bardzo prosta do zrobienia! Możesz ją oczywiście przygotować z tego prostego przepisu, który zamieszczamy poniżej.

Składniki: 

  • 1 szklanka mąki;
  • 1 szklanka soli;
  • 0,5 szklanki wody (ok. 125ml) 

Teraz wystarczy połączyć składniki i wyrabiać do momentu uzyskania jednolitej i pozbawionej grudek masy modelarskiej. Uwaga! To już koniec. Teraz należy puścić wodzy fantazji i przygotować oryginalny prezent DIY dla babci i dziadka w jakiej tylko formie chcesz!

Co zrobić, kiedy prezenty DIY dla babci i dziadka nie są dla mnie?

Oczywiście, może okazać się, że nie masz czasu zrobić samodzielnie prezentu dla babci i dziadka. Wtedy warto przemyśleć kupienie gotowego zestawu. Smakoszyki to miejsce, w którym kupisz pięknie skomponowane kosze prezentowe, które idealnie sprawdzą się jako prezent na te okazje. 

Posiadamy wiele ciekawych kompozycji, które zachwycą. Stawiamy na jakościowe produkty, więc możesz mieć pewność, że w ten szczególny dzień obdarujesz swoją babcię i dziadka wyjątkowym upominkiem. 

W naszej ofercie znajdziesz kosze prezentowe z herbatą i miodami, które rozgrzeją w zimowe wieczory. Nie zabraknie również propozycji dla dziadków kochających mocniejsze trunki . 

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią tego wpisu już wiesz, co podarować babci i dziadkowi z okazji ich dnia. 

Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie połączenia kupionego u nas kosza prezentowego ze zrobioną przez Ciebie niespodzianką. To również będzie świetna opcja, która zdecydowanie przypadnie dziadkom do gustu. Powodzenia!